O chórze

Chór Chłopięcy Pueri Cantores Sancti Joseph powstał w 2014 roku z myślą o chłopca, którzy posiadają talent muzyczny i chcą go rozwijać, a jednocześnie poznawać wartości chrześcijańskie, według nich wzrastać i kształtować swoje życie.

Przynależność do chóru i regularny udział w zajęciach, daje chłopcom, oprócz umiejętności muzycznych, możliwość wyrażania swoich emocji, uczy koncentracji uwagi, co bardzo przydaje się w szkole, poprawia pamięć przez zapamiętywanie śpiewanych utworów, wpływa na samodyscyplinę, uczy odpowiedzialności i postawy podczas występów przed szeroką publicznością. 

https://allapolacca.pl/pl/wydarzenia/archiwum/co-daje-dzieciom-wspolne-spiewanie-czyli-dlaczego-warto-zapisac-dziecko-do-choru

Początkowo w skład naszego chóru wchodzili chłopcy z nowohucki szkół podstawowych. Dzisiaj, chór zaprasza do współpracy chłopców z całego Krakowa i okolic.

Założycielem chór jest ks. Piotr Radzikowski, kapłan diecezji siedleckiej, który opiekował się chórem do czerwca 2017 roku.

Chór jest jedynym ośrodkiem na terenie Krakowa, który w profesjonalny sposób uczy chłopców właściwej emisji głosu, zanim pojawi się u nich mutacja. Członkowie naszego chóru zdobywają umiejętności na poziomie szkoły muzycznej I stopnia. Uczą się czytania nut głosem, emisji głosu, kształcenia słuchu, zasad muzyki, dykcji,  oraz  śpiewu wielogłosowego. 

Zajęcia chóru odbywają się w domu parafialnym na os. Kalinowym 5.  Prowadzone są przez doświadczonych pedagogów, absolwentów akademii muzycznych. 

Oprócz zajęć muzycznych, chórzyści biorą udział w spotkaniach formacyjnych, nauce języków obcych, zajęciach sportowych. W ciągu roku organizowane są wyjścia integracyjne na koncerty, na kręgle, do kina, w góry. Dwa razy do roku (ferie i wakacje) wyjeżdżamy na warsztaty muzyczne połączone z wypoczynkiem.

Zajęcia odbywają się we wtorki i w piątek od 19.15 do 20.45 oraz w sobotę od 8.30 do 12.00. Udział we wszystkich zajęciach jest BEZPŁATNY.
O rozwój chłopców troszczy się fundacja ARS BONUM.

Warunkiem przyjęcia do chóru jest posiadanie słuchu muzycznego oraz umiejętność czytania tekstu.  

Do chóry przyjmowani są chłopcy:

– przed mutacją –  od 2. do 7. klasy szkoły podstawowe,                                    

– po mutacji         

Zapisy do chóru ruszają 20 sierpnia 2017 roku. Można przyprowadzić dziecko na zajęcia chóru we wtorek, piątek lub sobotę albo umówić się na przesłuchanie telefonicznie w innym terminie – 603 402169.  

Chór Pueri Cantores Sancti Joseph jest nie tylko miejscem uprawiania wartościowego i profesjonalnego śpiewu, ale od samego początku ma aspiracje być środowiskiem kształtowania stylu życia dzieci w oparciu o ewangeliczne wartości. Będąc członkiem wielkiej rodziny Pueri Cantores, chcemy aktywnie angażować się w sprawę pokoju i pojednania między narodami, stąd trud naszej pracy ofiarowujemy za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie oraz w intencji pokoju na Wschodzie Europy.